Veganská Strava

Vegani a sociální interakce v běžném životě

Znáte nejstarší vtip o veganství? Ne? Tak my vám ho připomeneme: “Jak poznáte, že je někdo vegan? Řekne vám to!” Poté, co se dosmějete, se můžeme podívat na časté obtíže veganů v sociálním životě. 

Společenské akce jsou často o pití, ale bohužel i jídle

Za život nás čeká nespočet oslav různého druhu, ve kterých se bude očekávat konzumace různých nápojů, ale také jídel. Zde se dostávají vegané do úzkých. Pokud se to o nich veřejně neví, že jsou vegané, musí nějakým způsobem odvést pozornost od toho, že se vyhýbají většině servírovaných pokrmů. Často používají výmluvu na zdravotní problémy jak zástěrku. U některých to ale moc nefunguje a tak přechází do fáze otázek: A co vlastně jíš.

Dá se to vydržet, ale mnoho veganů se raději uchýlí do online světa, kde hledají zábavu a na sítích se neřeší, zda něco jedí, či nikoliv. Protože lidé jsou od přírody hraví a zastánci veganské stravy nejsou výjimkou, hledají zábavu i v online hraní her. Například na play-amo.casino/cz/ , kde si mohou zahrát nespočet her přímo online z pohodlí domova bez interakce s ostatními lidmi. Díky tomu se vyhnou trapným situacím u cateringu.

Co jiný sociální život?

Pokud vegané zastávají tento způsob stravování kvůli svému zdraví, pak také často nepijí alkoholické nápoje. V kombinaci s veganstvím to může vypadat jako ultimátní důvod k absolutnímu sociálnímu vyloučení. Avšak opak bývá pravdou. Pokud už se vegan naučí, jak argumentovat svou veganskou stravu, pak odůvodnění nepití alkoholu je již hračka.  Navíc v současné době už existují i velmi zdařilé alternativy alkoholických produktů: Například známé Virgin Cuba Libre – oblíbený nápoj Sheldona ze seriálu Teorie Velkého Třesku. Ale existují i nealkoholická vína, piva a mnoho míchaných nápojů v nealko variantě. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *