Veganská Strava

3 společenské akce, které (ne)navštěvujte, pokud jste vegan

Veganství může docela omezit sociální život. Pokud to necháte zajít opravdu daleko. Které akce jsou relativně bezpečné a vaše veganství nebude na obtíž? A kterým byste se raději měli obloukem vyhnout? 

1. ANO: Večerní zábava v kasinech, pokerové turnaje

Lidé jsou hraví. V současném boomu živých pokerových turnajů vzrostla obliba kasin závratným způsobem. Vegani nejsou výjimkou a i oni si jdou občas zahrát. Ano, v ceně máte raut, který určitě nebude veganský. Ale můžete si ke stolu objednat třeba veganskou pizzu z rozvozu apod. Takže zde hlady neumřete a spoluhráči se většinou moc nevyptávají. 

Úplnou jistotou je hraní online třeba na Playamo kasino , které nabízí široké spektrum různých her a bonusů.

2.NE: Pravá domácí zabíjačka

Ano, na českých a moravských vesnicích to není vůbec nic výjimečného. Sice již málo kdo chová ve chlévě prase, které se poté na místě, ale i tak tradice zabíjaček je stále živá. Většinou se u řezníka koupí půlka prasete, které se poté zpracovává. 

Opravdu nic pro vegany. Pokud si myslíte, že to zvládnete, tak spíše s tím nepočítejte. Pokud si nechcete udělat ještě větší ostudu na místě, tak pozvání odmítněte z jakéhokoliv důvodu, nebo budete mít naprosto zkažený den. 

3. OBČAS: Oslavy a rauty

Rodinným oslavám se nejspíše nevyhnete. Pokud o vás ještě rodina neví, že jste vegan, pak si připravte sérii nenápadných argumentů, které nevyvolají pozornost: včera jste měli párty a není vám dobře, berete nějaké medikamenty, na které nesmíte jíst nic tučného ani mléčné výrobky. 

Nejsme si jisti, zda vám to budou věřit, protože starší osoby moc dobře znají všemožné kontraindikace různých léků, ale můžete to zkusit. Pro jistotu si připravte nějakou záložní výmluvu. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *