SEN – síla, energie a nápaditost

V předchozím článku jsem Vám přiblížila můj příběh – proč jsem se vlastně stala vegankou. V tomto článku se přeneseme z té fyziologické roviny do té psychické. Do světa myšlenek, plánů a osobního rozvoje – protože přesně tam začala cesta realizace toho mého snu, kterého jste nyní součástí, jestliže čtete právě tento článek.

Ačkoli jsme se dostali trochu někde jinde, vše na sebe navazuje a má svůj význam.

Proč mít sny?

Sny máme už od mala – Až budu velká, budu kosmonautka. Chci bydlet v domečku. Chci každou zimu na dovolenou. Chci mít pejska. Chci si koupit své vysněné auto. Chci vyhrát v loterii. Jestliže bychom je neměli, nad čím bychom snili, čím bychom se posouvali výše nad každodenní plány?

Ve svých myšlenkách můžete mít cokoli, co si představíte, nic Vás neomezuje, fantazii se totiž meze nekladou.

Přejte si, co chcete. Tvořte, co si přejete. Protože to je život, který žijete.

Možná si říkáte, k čemu mi jsou sny, když realita je jiná, když se mi neplní to, o čem sním. To vše je v pořádku. Také jsem na začátku byla skeptická a nevěřila jsem, že by se mi mohlo splnit přesně to, co chci jen pouhým sněním. Ale už jen to, že na to nevěříte, tvoříte svůj život – Sním nad novým autem, ale nevěřím, že ho získám. – Vidíte význam? Co kdybyste si spíše říkali – Sním nad novým autem a věřím, že ho získám. – to už zní mnohem lépe, že?

V čem je tedy krása snění a vizualizace? V čem je snění tím krokem vpřed? Víra. Víra v sebe sama. Víra ve vlastní schopnosti. Víra v lepší budoucnost. Víra v zázraky. Vlastně tomu můžete říkat téměř jakkoli.

Nové možnosti

Začala jsem vlastně věřit až ve chvíli, kdy se mi základy jistoty rozpadly pod nohama. Zdraví kolabovalo. Škola mě stresovala. Osobní život také nebyl podle mých představ. Chtěli jsme s partnerem soukromí, vlastní bydlení. Při studiu jsem nepracovala, tak jsme se od rodičů nemohli přestěhovat. Vše nás tedy drželo zpátky – především však hrály velkou roli peníze.

Naše komfortní zóny plesaly radostí, protože jsme se ani nehnuli. Strach z kroku do neznáma nás ukotvil. Pak jsem však začala přemýšlet nad budoucností, nad tím, co si přeji, jak chci žít a jaké prostředí k žití chci věnovat svému tělu i duši k dalšímu rozvoji. A tak jsme se s přítelem začali spontánně dívat na byty. Dokonce jsme narazili na byt v domečku! Jakmile jsme se o našich snech, představách začali bavit, představovat si – vše se pohnulo. A nakonec jsme si vybrali opravdu byt, který odpovídal všem našim podmínkám!

A to nebyl konec – udělala jsem řidičák, dokončila vysokou školu, adoptovali jsme si pejska, mám práci, která mě naplňuje a dokonce jsme s přítelem vytvořili i vlastní eshop, jak jsme si přáli (Vegan-Shop)! Nejkrásnější je to, že když jsem víc a víc věřila, že si jednou vydám vlastní knihu (předtím jsem v to nevěřila ani trochu), vše se postupně stávalo realitou.

Vše dává smysl

  • začala jsem věřit, že si mohu opravdu vydat vlastní knihu – hledala jsem tedy vydavatelství, které by bylo pro mou knihu nejlepší
  • začala jsem věřit, že si knihu mohu vydat i sama
  • najednou do mého života připlouvaly okolnosti, které mi vše usnadnily a dokázaly mi, že jdu tím správným směrem
  • žiji teď a tady – a právě nyní, když čtete tento článek, pracuji na kuchařce 26 deka veganského štěstí, řeším její stavbu, její grafiku, přidávám partnery a vybírám tiskárnu, ve které knihu vytisknu

Věřím, že mohu já sama tvořit život podle mých představ. A už se moc těším, až svou kuchařku budu poprvé držet v ruce. Až ji poprvé nabídnu i Vám, abyste ji mohli mít také, protože ukrývá mnoho překvapení.

Je to poklad, který nechci zakopávat a schovávat před lidmi, ba naopak – chci, abyste ho hledali a objevovali spolu se mnou.

Mějte štěstím protkaný den.

Vaše Denisa

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *