Pohádka Tenkrát Svět pohladí i toho největšího dospěláka

Ať už jsem čekala cokoli, pohádka Tenkrát Svět naprosto předčila všechny mé představy. Sama pracuji na pohádce, a tak mě potěšilo, že nejsem jediná, koho to nejen, že napadlo, ale také se mu to podařilo zrealizovat. Českou pohádku, která by spojovala lásku ke zvířatům, důležitost každého živého tvora se snahou starat se o Zem, přírodu, jsem zatím ještě nečetla. Proto je Tenkrát Svět od Míši a Lukáše Vincourových nádhernou novinkou.

Už přední obálka na mě působí tak, že bych se nejraději schoulila u maminky a poslouchala ji, jak vypráví příběhy. Nebo i u své babičky, která mi vyprávěla mou oblíbenou pohádku o Karkulisku (znáte jako pohádku O Červené Karkulce). Kouzelné ilustrace jsou dílem mladé umělkyně Dominiky Novákové. Jsou jemné, originální a krásně doplňují příběh. U některých knih se čtenář více zastaví u samotného příběhu nebo jen ilustrací, Tenkrát Svět mi ale učaroval ve všech směrech, chtěla jsem vidět každý detail všech obrázků a hltala jsem každé slovo, a tak jsem celou pohádku přečetla na jeden nádech.

Příběh je krásný především proto, že ukazuje pozitivní věci, lidé jsou také ukazovaní v tom nejjasnějším světle a „Planeta Země je po dlouhé době konečně zase krásné místo. Všechno je, jak má být, a každý je tu šťastný…“ To je ale v podstatě i důvod, v čem se vymyká pohádce jako definovanému lit. žánru, kde bojuje dobro se zlem a nakonec také dobro zvítězí. Jenže v Tenkrát Světě k žádnému konfliktu nedošlo.

Nenásilným, poutavým způsobem se autorům podařilo do příběhové linky vměstnat princip veganství, snahy chovat se k přírodě i celému světu hezky, k dalším lidem mít úctu a respekt a také věnovat pozornost likvidaci odpadků správným způsobem. V příběhu je tolik bezprostřední lásky, obětavosti a něhy.

Za mě je kniha neskutečně povedená a už se moc těším, až ji budu číst svému dítku nebo komukoli jinému.

Tip: Koupit si ji můžete v našem Vegan-Shopu zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *