O mně

Jsem nenasytná spisovatelka

Už od malička jsem ráda poslouchala i vyprávěla příběhy. A když jsem nějaký mohla napsat i na papír a dát mu formu, byla jsem ve svém živlu.

Slohové práce pro mě byly ve škole zkouškami toho, jak dokážu s jazykem a slovní zásobou pracovat. To mě velmi bavilo. To mi zůstalo dodnes.

Díky studiu bakalářského programu Česká literatura na Slezské univerzitě jsem získala mnohem víc než vědomosti. Osahala jsem si žurnalistické i divadelní informace, což ve mně ještě více utvrdilo pocit, že se chci psaním živit.

A tak mohu říct, i když se každý den učím, že jsem se prostřednictvím mých 8letých zkušeností dostala k mnoha zajímavým médiím. Více ZDE.

Jsem vášnivá kuchařka

Miluji vaření.

Vždy tomu tak však nebylo, neuměla jsem si udělat pomalu ani vařené brambory, natož něco upéct. Časem jsem se však dopracovala i ke složitějším receptům a s chutí je servírovala svému partnerovi, rodině i přátelům.

Když jsem však servírovala jídlo sama sobě, nesnažila jsem se, aby to na talíři vypadalo dobře, obsah mi byl v podstatě také lhostejný. Jakmile jsem se stala vegankou – v červenci roku 2014 – jídlo mi začalo chutnat a ještě k tomu jsem se snažila, aby se mi líbilo i na talíři, a to je pro mě důležité.

I to byl impuls pro to, abych si splnila sen – vydala si vlastní kuchařku 26 deka veganského štěstí a vyprodala jsem celé první vydání.

Jsem šťastná žena

Život mi nadělil už hodně výzev, i když jsem se narodila sotva před 27 lety. Až příliš hodně jsem se zabývala minulostí, špatnými věcmi a neustále jsem hledala vinu u jiných, stejně jako lásku.

S pádem na dno, kdy mi tělo ukázalo, že cesta, kterou jsem se dala, není správná, jsem se naučila, že zodpovědnost za můj život nesu jen já, nikdo jiný. Naučila jsem se svému tělu důvěřovat. Naučila jsem se, že si mohu dovolit být šťastná, říkat ne a dělat  to, co mě baví a naplňuje a v čem jsem dobrá.

Se svým mužem vedle sebe rosteme, učíme se a vzájemně si zrcadlíme neduhy, které se derou na povrch.

Vše začíná u sebelásky. Milujete sami sebe, můžete milovat kohokoli.

Jsem spolumajitelka eshopu

S mým mužem jsme dlouhou dobu přemýšleli nad vlastní eshopem, který by byl odlišný, neotřelý a originální a přinášel nové, zajímavé věci. A tak se nám to podařilo – v březnu 2016 – uviděl světlo světa náš Vegan-Shop.

A stále kveteme spolu s ním.

Vytvořili jsme také ebook Kuchařka aneb Vegan-Shop vaří, který si můžete stáhnout ZDE 🙂Ať se Vám recepty líbí a hlavně – ať Vám jídla chutnají!

Jsem pečlivá grafička

S vytvořením eshopu, vlastní kuchařky a dalších nutností spojených s vedením eshopu jsem se začala učit, jak pracovat v grafických programech a tvořit zajímavé bannery. První experimenty nebyly kvalitní, natož tisknutelné. A také dnes mám stále, co studovat, v čem se zlepšovat, ale grafiky vypadají již kvalitně a zákazníci jsou spokojení. Více ZDE.

Jsem nápaditá tvůrkyně webu

Pro náš eshop i další firmy a organizace jsem vytvořila webové stránky a pomohla jim tak inovovat ty stávající. První volba eshopové platformy pro náš eshop však směřovala k pronájmu eshopu, platili jsme tedy každý měsíc fakturu. Pak jsme se však rozhodli využít wordpress a vytvořit si vlastní stránky.

Každý měsíc ušetříme peníze, které můžeme investovat do nákupu produktů apod. To samé chci nabídnout i mým klientům, kteří chtějí ušetřit na nákladech, aniž by to mělo vliv na funkčnost a kvalitu webu.

Radost mi dělá, když můžu pomoci neziskovým organizacím a dalším institucím, které mají na jakékoli webové, grafické i jazykové služby pouze omezený finanční budget, kterým na ceníky profesionálních grafiků nedosáhnou.