Jak mi bylo po pizze z ostravského Black Kale baru?

Občas má každý chuť dát si pizzu, ne vždy ale má dostatek času i surovin, a tak přichází na řadu dovoz (pokud si nechcete vyrazit přímo do některé restaurace).

Už jsem vyzkoušela v rámci možností v Ostravě pizzu od Štajgrovy kuchyně, Chachara, Stánku Přítomnosti a teď i Black Kale baru. Jaké byly? Byly dost velké? Jaké byly ingredience a co samotné těsto nebo vegan sýr?

Recept na skvělou pizzu mám také ve své kuchařce, a tak si ji doma s přítelem občas upečeme přesně podle sebe se surovinami, na které máme zrovna chuť. Když se nám ale nechce, třeba někdy o víkendu, tak si objednáme z dostupných restaurací.

Štajgrova kuchyně

Pizza ze Štajgrovy kuchyně je fajn, pokud nejste příliš nároční – když jsem si chtěla nechat dovézt pizzu s hromadou zeleniny, výsledek byl příšerný: zmražená zelenina nebyla vůbec dobrá, a tak jsem přestala objednávat brokolici, hrášek i špenát. Bohužel. Naopak jsem si oblíbila variantu s veganským sýrem, rajčatovým základem, černými olivami a kari. Nakonec jsem ale přestala chtít i to kari – jednou mi na pizzu žádné kari nedali a podruhé jsem ji měla tak zasypanou kari, že se to nedalo ani jíst. Jistotou se tak stal jen vegan sýr, černé olivy a rajčata. Všechno ostatní si přidávám doma sama nebo ji jím jen tak.

Chachar

A co Chachar? Už nějaký ten rok zpátky měli jako jediní vegan pizzu, pak ale z neznámých důvodů vegan pizzu zrušili. Nedávno se opět rozhodli, že ji znovu zařadí do své nabídky, a tak jsem ji po dlouhé odmlce zkusila. Stejně jako ve Štajgrově kuchyni se i u Chachara, zdá se, hodně mění kuchaři i ti, kteří rozváží, a tak jsem někdy velice zklamaná, jindy naopak velmi mile překvapená. Těsto je dobré, chutné, zelenina ovšem taky není vždy chutná – bohužel. Navíc – pokud nechcete nebo nemůžete volat, objednávka přes internet Vás bude stát minimálně 149 Kč, a to už je docela vysoká cena, nemyslíte?

Stánek přítomnosti

Stánek Přítomnosti jsem chtěla podpořit – majitelé byli milí, spontánní a otevření hezkému jednání, navíc podnikání v Ostravě v rámci veganského podniku/bistra/restaurace není procházkou v růžové zahradě, a tak jsem se nemusela dlouho rozhodovat. V létě v těch největších vedrech mě osvěžila jejich domácí limonáda a na oběd jsem si dala asi 3  kousky různých druhů pizzy. Nebyl tam vegan sýr, jaký znáte od Chachara nebo Štajgrovy kuchyně, ale chutnalo to božsky. Byly tam hříbky, rajčata, olivy… Prostě nebe v puse. I když stál kousek plus mínus 30 Kč (a byl to velký kousek), ničeho jsem nelitovala. Majitelka stánku je teď ale těhotná, a tak se cesta Stánku Přítomnosti odchýlila od její cesty, a tak teď je osud Stánku v rukou jiné ženy. A také otevírací doba se změnila a pod otazníkem budoucnosti se nachází i celý Stánek Přítomnosti. Najde novou vlastní jiskru pro pokračování nebo se s tak unikátním projektem budeme muset rozloučit?

EDIT: 31.10.2017 je Stánek Přítomnosti otevřen naposledy, protože se nepodařilo majitelům stánek předat někomu dalšímu. Škoda.

Black Kale bar

V Ostravě není extra moc možností, kde se najíst čistě vegansky, aniž byste museli přemlouvat kuchaře nebo vysvětlovat, na co všechno vlastně máte alergii, a pak se stejně bát, zda to kuchař v rámci tolika jídel během poledního času obědů nepopletl. A tak mě potěšilo, že se objevil Daniel a jeho Black Kale bar, který nabízí vegan i raw pokrmy. Docela často obědvám něco z jejich menu – cena 85 Kč je totiž (a to i vzhledem ke kvalitě surovin) velmi příjemná. Pizza za 185 Kč s průměrem 26 cm (žádná sláva) mě na jednu stranu lákala, na druhou však odrazovala. Nakonec jsem neodolala a jsem moc ráda. Vybrala jsem si tu s žampióny, které miluju, a doufala jsem, že dostanu čerstvé a jen upečené v troubě. A taky že jo! Čerstvé suroviny, zajímavý kešu sýr i těsto z kamutové mouky mě velice překvapilo a nadchlo. Bála jsem se, že nebudu nasycená, ale velikost mi úplně stačila, možná jsem se i lehce přejedla.

Jak jsem se tedy po pizze z Black Kale baru cítila? Skvěle! A když se tak budu chtít cítit zase, půjdu se najíst právě do Black Kale. Cena by sice mohla být příznivější, ale zklamaná nebo naštvaná rozhodně nejsem, právě naopak 🙂 Děkuji!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *