Fakt jste si mysleli, že může někdo vytvořit vegan hermelín?

Fakt jste si mysleli, že může někdo vytvořit vegan hermelín?

Když jsem se ještě stravovala konvenčně, byla jsem velkou milovnicí sýrů. Ráda jsem objevovala nové a nové druhy v těch malých specializovaných obchodech, poslouchala dlouhé minuty vyprávění a zkušenosti majitelů. Jak to mám dnes?

Ani když jsem veganka, jsem neztratila zájem o rostlinné “sýry”. Samozřejmě jsem mnohem vděčnější za každý nový druh těchto tzv. sýrů. A to nejen proto, že se hodně lidí snaží, aby i ti, kteří mají různé alergie nebo intoleranci, se nemuseli rozloučit se sýrovou chutí a to mi dělá radost, ale také proto, že nekonzumuji nic, co bylo vytvořeno s nutností ubližovat druhým.

Fakt jste si mysleli, že může někdo vytvořit vegan hermelín?

No schválně, přiznejte se! Já jsem nad tím v minulosti vůbec nepřemýšlela. Ale je pravda, že poslední dobou se na trhu objevuje tolik experimentování – a úspěšných – že jsem přestávala pochybovat, že by se to někomu nepovedlo. Vždyť už někdo vymyslel a odzkoušel různé kešu a mandlové sýry, obecně oříškové sýry, které jsou vzhledem, konzistencí i chutí jako konvenční sýry. Dokonce i rostlinné klobásky, párky nebo náhražky kuřízku už nejsou utopií.

Když jsem jednou brouzdala internetem, našel si mě příspěvek od Míši z Missue Raw Food. V něm stálo, že je možnost objednat si veganské hermelíny. Cena 250 Kč/4ks. Mnoho lidí z mého okolí, rodiny mě spíše odrazovali. Já jsem ale nakonec neodolala a objednala si 2 balení.

A z čeho jako ten hermelín bude?

Tahle otázka napadla i mě, ale nechala jsem to být a těšila se na to, až mi hermelínky přijdou. Česká pošta klasicky nezklamala, i když Míša poslala balíček přes EMS a přidala ještě mé telefonní číslo, balíček nakonec skončil na poště, i když jsem měla dovolenou a byla celý den doma – přišla mi jen SMS, že přes veškeré snahy nebylo možné balíček doručit. Naštěstí před Vánocemi byla paní pošťačka, které jsem volala, ochotná a po příchodu na poštu mi balíček předala, aniž bych musela čekat v té šílené frontě (Děkuji!).

Ta chuť!

Není novinkou, že každý z nás má trochu jinak vnímavé chuťové buňky. Tak jsem byla zvědavá, co na ty veganské hermelínky řeknou ty moje specifické chutě. Vlastně jsem si tvar i balení představovala úplně jinak. Kbelíček s hermelínky ale byl naprosto dokonalý! Míšu jsem poprosila (děkuji!), zda bych mohla v recenzi použít její fotky, protože všechno to zmizelo tak rychle, že jsem si v rychlosti vyfotila ten poslední hermelín 😀

Každý hermelín je složen ze dvou koleček, které jsou spojené směsí koření a sušených rajčat. Hermelíny byly naloženy v oleji s kořením a cibulkou, což mě potěšilo. Samotný hermelínek je vyroben z kešu oříšků a irského mechu, který je plný důležitých minerálů, vitamínů a především je důležitý pro naše klouby, vlasy i nehty a zuby. Konzistence tohoto sýru byla příjemně “rozpouštějící se”.

A ta chuť! Ta mě úplně ohromila.

Jemná, ale výrazná chuť. Naprosto luxusně dochucený rostlinný sýr! A když Vám chuť na jazyku doznívá, přijde i očekávaná příchuť hermelínu. To mě dostalo nejvíce. Ani bych nepoznala, že je vážně z oříšků. A navíc je zdravý, což se o mnohých veganských náhražek konvenčních sýrů říct nedá. Mňam. Mňam. Mňam.

A co víc? Chutnaly všem z rodiny kromě mojí maminky, ta je občas k takovým věcem odtažitá a nominuje takové jídlo: “To je zvláštní.” 😀 Ale sestřičky a maminka od přítele hermelínky pochválily, což mi udělalo radost 🙂

Moc obdivuji Míšu, jak šikovná je, jak zvládla ze zdravých věcí vytvořit produkt, který je velice blízko chuti konvenčního vzoru s názvem hermelín. Zlaté ruce Missue Raw Food. Nezbývá mi nic jiného, než tyto rostlinné hermelínky doporučit!

A chce si hermelíny koupit? Stačí napsat Míši (Missue Raw Food) na facebooku zprávu 🙂 Ať Vám chutnají minimálně jako mi!

Zdroj fotografií: archiv autorky, archiv Missue Raw Food

 %d blogerům se to líbí: