Fakt jste si mysleli, že může někdo vytvořit vegan hermelín?

Když jsem se ještě stravovala konvenčně, byla jsem velkou milovnicí sýrů. Ráda jsem objevovala nové a nové druhy v těch malých specializovaných obchodech, poslouchala dlouhé minuty vyprávění a zkušenosti majitelů. Jak to mám dnes?

Ani když jsem veganka, jsem neztratila zájem o rostlinné “sýry”. Samozřejmě jsem mnohem vděčnější za každý nový druh těchto tzv. sýrů. A to nejen proto, že se hodně lidí snaží, aby i ti, kteří mají různé alergie nebo intoleranci, se nemuseli rozloučit se sýrovou chutí a to mi dělá radost, ale také proto, že nekonzumuji nic, co bylo vytvořeno s nutností ubližovat druhým.

Fakt jste si mysleli, že může někdo vytvořit vegan hermelín?

No schválně, přiznejte se! Já jsem nad tím v minulosti vůbec nepřemýšlela. Ale je pravda, že poslední dobou se na trhu objevuje tolik experimentování – a úspěšných – že jsem přestávala pochybovat, že by se to někomu nepovedlo. Vždyť už někdo vymyslel a odzkoušel různé kešu a mandlové sýry, obecně oříškové sýry, které jsou vzhledem, konzistencí i chutí jako konvenční sýry. Dokonce i rostlinné klobásky, párky nebo náhražky kuřízku už nejsou utopií.

Když jsem jednou brouzdala internetem, našel si mě příspěvek od Míši z Missue Raw Food. V něm stálo, že je možnost objednat si veganské hermelíny. Cena 250 Kč/4ks. Mnoho lidí z mého okolí, rodiny mě spíše odrazovali. Já jsem ale nakonec neodolala a objednala si 2 balení.

A z čeho jako ten hermelín bude?

Tahle otázka napadla i mě, ale nechala jsem to být a těšila se na to, až mi hermelínky přijdou. Česká pošta klasicky nezklamala, i když Míša poslala balíček přes EMS a přidala ještě mé telefonní číslo, balíček nakonec skončil na poště, i když jsem měla dovolenou a byla celý den doma – přišla mi jen SMS, že přes veškeré snahy nebylo možné balíček doručit. Naštěstí před Vánocemi byla paní pošťačka, které jsem volala, ochotná a po příchodu na poštu mi balíček předala, aniž bych musela čekat v té šílené frontě (Děkuji!).

Ta chuť!

Není novinkou, že každý z nás má trochu jinak vnímavé chuťové buňky. Tak jsem byla zvědavá, co na ty veganské hermelínky řeknou ty moje specifické chutě. Vlastně jsem si tvar i balení představovala úplně jinak. Kbelíček s hermelínky ale byl naprosto dokonalý! Míšu jsem poprosila (děkuji!), zda bych mohla v recenzi použít její fotky, protože všechno to zmizelo tak rychle, že jsem si v rychlosti vyfotila ten poslední hermelín 😀

Každý hermelín je složen ze dvou koleček, které jsou spojené směsí koření a sušených rajčat. Hermelíny byly naloženy v oleji s kořením a cibulkou, což mě potěšilo. Samotný hermelínek je vyroben z kešu oříšků a irského mechu, který je plný důležitých minerálů, vitamínů a především je důležitý pro naše klouby, vlasy i nehty a zuby. Konzistence tohoto sýru byla příjemně “rozpouštějící se”.

A ta chuť! Ta mě úplně ohromila.

Jemná, ale výrazná chuť. Naprosto luxusně dochucený rostlinný sýr! A když Vám chuť na jazyku doznívá, přijde i očekávaná příchuť hermelínu. To mě dostalo nejvíce. Ani bych nepoznala, že je vážně z oříšků. A navíc je zdravý, což se o mnohých veganských náhražek konvenčních sýrů říct nedá. Mňam. Mňam. Mňam.

A co víc? Chutnaly všem z rodiny kromě mojí maminky, ta je občas k takovým věcem odtažitá a nominuje takové jídlo: “To je zvláštní.” 😀 Ale sestřičky a maminka od přítele hermelínky pochválily, což mi udělalo radost 🙂

Moc obdivuji Míšu, jak šikovná je, jak zvládla ze zdravých věcí vytvořit produkt, který je velice blízko chuti konvenčního vzoru s názvem hermelín. Zlaté ruce Missue Raw Food. Nezbývá mi nic jiného, než tyto rostlinné hermelínky doporučit!

A chce si hermelíny koupit? Stačí napsat Míši (Missue Raw Food) na facebooku zprávu 🙂 Ať Vám chutnají minimálně jako mi!

Zdroj fotografií: archiv autorky, archiv Missue Raw Food

 
%d blogerům se to líbí: