Co udělat na svačinku? Pizza šneky!

Co udělat na svačinku? Pizza šneky!

Nedávno na mě na Instagramu vyskočila lákavá fotka vegan pizza šneků od Surové Dcerky, a protože je mám hodně ráda, šla jsem koupit listová těsta. A tak Vám dám 3 způsoby, jak takové vegan pizza šneky připravit.

Pro začátek je důležité, abyste měli všechny potřebné suroviny:

  • vegan listové těsto
  • kečup/rajčatový protlak
  • olivový olej
  • olivy (černé/zelené)
  • koření – provensálské/bazalka
  • veganský sýr
  • veganský salám
  • veganská pomazánka sojanéza (skvělý tip od Surové Dcerky)
1. Vegan pizza šnek: sýr a salám

Do misky si dáme potřebné množství kečupu/rajčatového protlaku, přidáme lžičku olivového oleje, koření dle chuti a vše promícháme. Roztažené listové těsto namažeme rajčatovou směsí. Nakrájíme olivy a přidáme na těsto. Nakonec poklademe kolečka veganského salámu a nahoru nastrouháme veganský sýr.

2. Vegan pizza šnek: sýr a kousky sojanézy

Stejně jako u první varianty připravíme směs kečupu/rajčatového protlaku, olivového oleje a koření. Tou směsí namažeme roztažené listové těsto. Přidáme nakrájené olivy a nastrouhaný sýr. Nakonec dáme na těsto na určitá místa části sojanézy.

3. Vegan pizza šnek: sýr a směs sojanézy a rajčatového protlaku

 

I u této varianty připravíme směs kečupu/rajčatového protlaku, olivového oleje a koření, navíc do této směsi přimícháme sojanézu – nejde sice o vzhledově vábnou směs, ale nakonec budete spokojení. Vzniklou směsí opět potřeme roztažené listové těsto. Pokládáme kousky oliv a přidáme nastrouhaný veganský sýr.

A jak pokračovat? Všechny varianty mají společný další postup – zahřejeme troubu na 180-200 stupňů, mezitím listové těsto zamotáme po delší straně (pokud chceme více malých šneků) nebo po kratší straně (pokud chceme méně velkých šneků). Pak krájíme opatrně na kolečka, která pokládáme na plech. Vegan šneky pečeme na 180 stupňů asi 10-15 minut podle typu trouby. Jakmile těsto zezlátne, vypnu troubu a nechávám je ještě dojít.

Tak kterou variantu si vyberete? My je milujeme všechny, mi osobně ale chutnají nejvíce ty klasické: sýr-salám.

Dobrou chuť!%d blogerům se to líbí: