Chleba ve „vajíčku“ po vegansku

chleb

Jestliže jste měli pocit, že se jako vegani s docela oblíbeným chlebem ve vajíčku musíte rozloučit, není tomu tak. Někdo tento pokrm jako vegan nepotřebuje, jiný ho ani nevyhledává, ale někomu chybí.

A i když vím o veganské variantě chleba ve „vajíčku“ už dlouhou dobu, k jeho přípravě jsem se tak nějak nedostala – protože veganské alternativy klasických jídel přímo nevyhledávám. Když se však naskytne příležitost nebo najdu zajímavý recept, který mne zaujme, tak si řeknu: Proč ne? a už si sháním ingredience a vařím.

A protože se mezi Vámi našlo docela dost lidí, kteří by chleba ve vajíčku chtěli alespoň jednou ochutnat i ve veganské variantě, rozhodla jsem se, že Vám tady dám recept na tu mou verzi.

Ingredience:

 • hraška/hrachanda smíchaná s vodou
 • koření: černá sůl, pepř, sušený česnek, kurkuma, sójová omáčka
 • chléb
 • rostlinný tuk
 • kečup

vajickovychleb

Postup:

 1. Vytvoříme  si těstíčko z hrašky a vody, abychom docílili konzistence podobné hořčici.
 2. Tuto směs okořeníme podle vlastní chuti, my jsme zvolili černou sůl kvůli vajíčkové příchuti, pepř pro kořeněnost, česnek pro jeho vůni a specifickou chuť, kurkumu kvůli barvě a sójovou omáčku pro celkové dochucení.
 3. Poté chléb rozpůlíme (třeba i starší: chléb pak není rozmočený, ale dobře obalený) a obalíme ho z obou stran ve směsi hrašky.
 4. Rozpálíme si pánev, přidáme rostlinný tuk a poté chléb osmahneme z obou stran dozlatova.
 5. Jakmile je chléb osmahnutý, vytáhneme ho z pánve a odsajeme papírovou utěrkou přebytečný tuk.
 6. Už jen stačí přidat námi oblíbený domácí kečup (recept najdete v připravované kuchařce) a vychutnat si chleba ve „vajíčku“ 🙂

Nám trochu tato varianta přišla podobná chuťově jako bramborák, ale je to vše o dochucení. Někdo si rád přidá česnek, jiný více černé soli. Ať je to tak či onak, přeji Vám dobrou chuť!

Foto: Designed by Valeria Aksakova/Freepik

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *